09. 09. 2011

Dne 14. září 2011 v 16.00 hodin Hold sklu

Součástí vernisáže bude slavnostní zpřístupnění restaurované mozaiky Hold sklu..

09. 09. 2011

20.9. od 14.00 hodiny Blob konečně stojí

Dovolujeme si vás pozvat na slavnostní odhalení zastávky Oko nad Brnem..

08. 09. 2011

Od 8.9. Jan Kaplický vlastní cestou

V prostorech Danubiana Meulensteen Art Museum, Bratislava - Čunovo..

05. 08. 2011

Výstava v rámci přerodu NF

Výstava bude probíhat od 14.7. do 30.9. v Pierstone Gallery

27. 04. 2011

Soud dal Národní knihovně a architektu Janu Kaplickému za pravdu!

Obvodní soud pro Prahu 1 svým usnesením ze dne 11. 4. 2011 zastavil řízení o žalobě společnosti HŠH architekti proti Národní knihovně a společnosti Amanda Levete Architect (dříve FUTURE SYSTEMS), kterou se společnost HŠH architekti domáhala částky 1,6 mil. Kč jako doplacení odměny za lepší umístění v soutěži, neboť tvrdila, že návrh společnosti FUTURE SYSTEMS architekta Jana Kaplického měl být ze soutěže vyloučen, čímž by se návrh HSH architekti umístil na 2. místě. Současně Obvodní soud pro Prahu 1 přikázal společnosti HŠH architekti zaplatit Národní knihovně a společnosti Amanda Levete Architect náklady soudního řízení. Rozhodnutí zatím není pravomocné, společnost HŠH architekti se proti němu může odvolat.

26. 04. 2011

Výstava VIZE JANA KAPLICKÉHO

Výstava VIZE JANA KAPLICKÉHO v rámci 3. ročníku mezinárodního festivalu Architectureweek Ostrava

Datum konání: 4.- 28.4.2011

Dům knihy Librex
Smetanovo náměstí 8
Ostrava

20. 01. 2010

Tisková zpráva - Ministr kultury nemá správné informace

Kaplického knihovna nebude drahá, cenová rozvaha prokázala, že ji lze postavit za přibližně 2,3 mld. korun!

01. 12. 2009

PŘIPOMÍNKA KE KONCEPTU ÚZEMNÍHO PLÁNU HL. MĚSTA PRAHY

Jako zástupce širšího hnutí pro postavení novostavby NK ČR podle vítězného návrhu Jana Kaplického na Letné, v Praze 7, předkládáme námitku proti Konceptu ÚPN, v němž je soubor parcel určený pro výstavbu knihovny v místě obnovené tramvajové smyčky vložen do funkční plochy zeleň parková – ZP s dílčí funkcí dopravní - DP.

16. 06. 2009

Tisková zpráva - Cenová rozvaha prokázala reálnost Kaplického novostavby

Podle cenové rozvahy (Cost Plan) společnosti ARCADIS Project Management s.r.o. je architektonický návrh novostavby Národní knihovny v Praze, který připravil Jan Kaplický a jeho ateliér FUTURE SYSTEMS, zcela reálný. Výpočty prokázaly, že kompletní stavba, včetně známých řešení inženýrských sítí, robotického knihovního systému i futuristického pláště by stála 2,3 miliardy korun, z toho vlastní budova pak 1,95 mld. korun.

13. 02. 2009

Tisková zpráva - Veřejná sbírka podpoří Kaplického knihovnu

Veřejná sbírka, která má finančně podpořit vznik nové budovy Národní knihovny v Praze, byla v pondělí 9. února 2009 oficiálně zahájena. Sbírka si klade za cíl peněžitých příspěvků na výstavbu nové budovy Národní knihovny České republiky podle projektu autora Jana Kaplického a spoluautorů a na úhradu nákladů spojených s přípravou a realizací projektu a organizuje jí Nadační fond Pro knihovnu, který byl založen na začátku tohoto roku.

05. 02. 2009

Prohlášení NF PRO KNIHOVNU

příloha k tiskové zprávě o povolení veřejné sbírky

05. 02. 2009